Czy Używasz Euthyroxu i przybierasz na wadze? (lewotyroksyna)

Zaufaj mi, to nie twoja wina. Jest to powszechny problem dla większości pacjentów.Większość lekarzy zakłada, że ​​jeśli przepisują leki T4, twoje ciało automatycznie przekształci je w T3.

Lewotyroksyna jest przykładem takiego leku na T4.Czasami jednak może to być bardzo trudne...

W rzeczywistości to, co się dzieje, wiele osób cierpiących na niedoczynność tarczycy ma stan zapalny i zaburzenia równowagi hormonalnej.

Zapalenie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek.Co więcej, zapalenie i nierównowaga hormonalna uniemożliwiają przekształcenie T4 w T3. Zamiast tego T4 jest konwertowany na T3 do tyłu.

Odwrotne T3 jest nieaktywną formą, która zostaje zgromadzona w twoim ciele. Czasami nazywany jest „hormonem hibernacji”.Odwrotny T3 może blokować czynność tarczycy i wyolbrzymiać objawy. To może faktycznie pogorszyć objawy niedoczynności tarczycy.

Co więc możesz zrobić, aby poprawić działanie tarczycy i upewnić się, że tracisz na wadze? Najpierw skonsultuj się z lekarzem (zawsze). Następnie upewnij się, że pomaga ci:

1.Zmniejsz swoje zapalenie:sprawdź poziomy CRP i ESR (markery zapalne).uzupełnij o kwasy tłuszczowe omega 3, witaminę C i kurkuminę

2.Sprawdź stan swojego jelita grubego:wielu pacjentów z tarczycą cierpi na SIBO (przerost bakterii jelita cienkiego) lub nieszczelne jelita.Ten stan może powodować ból brzucha, nadmiar gazu, a nawet depresję. SIBO i nieszczelne jelita zmniejszają również wchłanianie składników odżywczych.Jeśli cierpisz na te objawy, możesz spróbować zmniejszyć ilość rafinowanych węglowodanów i zobaczyć, co się stanie. 3. Dodaj ćwiczenia o niskiej intensywności podczas postu:Przerywany post i krótka sesja ćwiczeń o niskiej intensywności nie tylko spalą kalorie, ale także poprawią wrażliwość na insulinę i leptynę.Odporność na insulinę i leptynę wiąże się z niedoczynnością tarczycy. Poprawa wrażliwości leptyny i insuliny znacznie poprawi utratę masy ciała.

4. Zmień leki na tarczycęZmień leki na tarczycę z T4, takie jak lewotyroksyna (Euthyrox) na leki T3, aby przewyższyć konwersję.

5. Uzupełnij dietę w selen:Bierze udział w konwersji T4 na T3

Zwiększenie T3, a tym samym zmniejszenie tworzenia odwrotnego T3 poprawi utratę masy ciała i zmniejszy objawy, których doświadczasz

*** Żywność bogata w selen: jajka, orzechy brazylijskie, owoce morza, nasiona


6. Uzupełnij dietę w cynk: Cynk jest silnym środkiem przeciwzapalnym- hamuje metabolizm (hamuje metabolizm)Cynk poprawi konwersję T4 do T3

7. Unikaj diet niskokalorycznych- lub stymulować metabolizm (ostatecznie prowadzi do wypalenia tarczycy)

8. Unikaj używek i tabletek na spalanie tłuszczu

27 views0 comments

©2019 by Endocrine specialists. Proudly created with Wix.com

Having helped over 300 women, Thyroidboss.com and H-BOSS is on a mission to help women lose weight, balance hormones, and live a healthy lifestyle, all while loving themselves again. Women join for its powerful online community, doctors' formulated supplement line, and innovative, easy-to-follow programs.

CONTACT US